НаташаВ (natashav) wrote in lyalechka,
НаташаВ
natashav
lyalechka

Спочатку хотіла в Лялічковий холівар дописати...

По следам сообщения о том, как люди сначала ищут себе кумира, а потом разочаровываются.

Оригинал взят у podyh_vitru в Спочатку хотіла в Лялічковий холівар дописати...
... але так і не зрозуміла, з якою метою пост писався. Насправді корисні коменти автор поста ігнорує. Реакція є на запитання модератора, явні зауваження або обвинувачення і ще на кілька коментарів, які б я не назвала значущими. Тому навряд чи їй мої роздуми будуть корисними. Для когось, хто колись читатиме, там і так багато корисного написали, в тім числі і те, з чим я дуже погоджуюся.
А от собі для пам"яті...

В момент вибору стратегії або формування переконання добре би аргументувати собі, чому саме цю стратегію поведінки обираєш. І бажано вагомо. Наприклад: "Я не даю дитині солодкого, бо знаю, що воно не корисне для її зубів. Я читала дослідження на цю тему. Багато досліджень різних авторів з різним ставленням до життя. Всі вони, не дивлячись на те, що суперечать одне одному в інших питаннях, явно свідчать про те, що цукор - зло". Інтуїтивні аргументи теж можна вважати вагомими, особливо якщо інтуїчить мама.
Аргумент "Я не даю, бо Люся-Маша-Катя не дає" або "Як же я не дам, якщо всі дають?" - не вагомий, бо ми не знаємо, чим керуються люди, яких ми в даному випадку наслідуємо, і що для них є норма. Таким чином, рано чи пізно нас чекає наслідок, якого ми не чекали або який для нас є неприйнятним.
[Яскравий приклад із власного досвіду]Друга моя вагітність співпала із першою вагітністю моєї сусідки. Вона постійно розпитувала про те, як я ростила Андрія і як планую організовувати життя з другою дитиною. Тоді сплила тема про СС і про годування на вимогу, і про інші аспекти ГВ. Їй усі ці ідеї дуже сподобалися, бо вона вирішила, що це значно простіше. Для мене так і було. А для неї виявилося дуже складно. (Я не можу сказати складніше, ніж ШВ, окремий сон і т.д., бо вона не мала можливості порівняти. Підозрюю, що і другий варіант її б не влаштував, хоча вона впевнена в протилежному.) І жінка прийшла до мене з претензіями з приводу того, що я дуже ускладнила їй життя і хай я їй тепер пораджу, як завернути ГВ. (Хоча, насправді, я точно пам"ятаю, що я не те що не агітувала за ГВ, а навіть не давала порад. Просто відповідала на її питання про життя із немовлям. Ну, і про звертання ГВ - який з мене порадник?)
Ще в момент вибору важливо розставити пріоритети і розуміти, з якою метою все відбувається. Так усвідомлюєш, що і для чого робиш. І не зіб"єшся з толку, коли раптом комусь позаздриш, мовляв, як їм легко живеться із їхньою, інакшою, стратегією.

Коли стратегія вибрана - слідуємо їй щиро, чесно і впевнено, намагаючися зробити максимум із того, що можемо і аналізуючи наслідки прямо по ходу слідування. Так само щиро радіємо позитивним плодам наших дій. Так само щиро намагаємося визнавати мінуси стратегії щодо конкретного нашого випадку (Бо, зазвичай, стратегії - на то й стратегії, що вони дуже узагальнені. Коли намагаєшся їх втілити - рідко обходиться без коригування під свою ситуацію) і гнучко вносимо необхідні зміни (це вже тактика виходить :)).

З часом навіть може виявитися, що вибрана стратегія була помилковою, або просто вичерпала себе і більше не підходить, або змінилися пріоритети чи мета. Тоді робимо відповідні висновки і обираємо новий напрям руху.

Ну, і головне - пам"ятати, що може виявитися, що ми зробили все і навіть більше - а воно все геть не так вийшло, як хотілося, планувалося і бачилося. Часом все набагато краще. Часом - все здається просто жахливим. І це добре би навчитися приймати, і враховувати в подальшому, і намагатися радіти результату - навіть якщо він, на перший погляд, плачевний.


Зараз для мене це очевидні речі. Але я дуже чітко пам"ятаю себе в момент, коли я відкривала все, що вище написала. Для мене це був розрив шаблона. Бо до того я діяла через послух авторитетів (так каже мама чи консультант по ГВ, чи лікар, тощо) або через інтуїцію і спостережливість - це коли явно не погоджувалася з авторитетами, і це було вже краще, але ще не так свідомо, як тепер, бо і тоді я намагалася знайти авторитет - просто інший, той, що підтвердив би мої відчуття (до речі, по-моєму, саме це і робить ТС в своєму пості в Лялечці).
А останній пункт - це те, що я намагаюся осягнути зараз. Із змінним успіхом:)
Tags: zzz
Subscribe

 • Ночной голод

  Здравствуйте! Поделитесь, чем лучше спасаться от ночного голода? Очень часто после кормлений ночю не могу заснуть от того, что сводит живот. При этом…

 • Сохранить лактацию в больнице и после

  Добрый день! Вчера меня на скорой увезли в больницу, дома остались муж, сын и очень грудная дочь 1 год и 2 месяца (никогда не оставалась без меня…

 • Колики и стул в 6 недель

  Здравствуйте! Малышке полтора месяца, ГВ, стул все это время жидкий, иногда в подгузнике только остается такой правильный с кисломолочным запахом. в…

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 41 comments

 • Ночной голод

  Здравствуйте! Поделитесь, чем лучше спасаться от ночного голода? Очень часто после кормлений ночю не могу заснуть от того, что сводит живот. При этом…

 • Сохранить лактацию в больнице и после

  Добрый день! Вчера меня на скорой увезли в больницу, дома остались муж, сын и очень грудная дочь 1 год и 2 месяца (никогда не оставалась без меня…

 • Колики и стул в 6 недель

  Здравствуйте! Малышке полтора месяца, ГВ, стул все это время жидкий, иногда в подгузнике только остается такой правильный с кисломолочным запахом. в…